Stomatologia Rodzinna Legionowo


Idź do treści

sprzęt


Mikroskop

mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem pracy lekarza dentysty umożliwiającym mu bardzo dokładne, wszechstronne diagnozowanie i precyzyjne przeprowadzenie procesu leczenia schorzeń stomatologicznych. Zastosowanie mikroskopu pozwala lekarzowi na właściwe oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego. Mikroskop pozwala na uzyskanie powiększenia od 4 do 20 razy. Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia stomatologicznego, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja poprawy dokładności pracy lekarza. Zastosowanie dużych powiększeń pozwala lekarzowi na wykonywanie zabiegów, które bez wykorzystania mikroskopu nie byłyby możliwe. Przede wszystkim są to trudne przypadki leczenia endodontycznego. Użycie specjalnego mikroskopu zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej, usunięcie złamanego narzędzia z kanału zęba)daje nowe możliwości terapeutyczne pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów

Radiowizjografia
Jest to radiografia cyfrowa o najwyższych parametrach technicznych, pozwala na zminimalizowanie dawki promieni RTG o 90% co oznacza ,że w miejsce jednego zdjęcia zrobionego w tradycyjnej technologii możemy zrobić dziesięć. Pacjent otrzymuje bardzo małą dawkę promieniowania natomiast otrzymuje cyfrowe zdjęcie o niespotykanej dotąd jakości.

Pantomograf
Zdjęcia pantomograficzne są podstawowym zdjęciem diagnostycznym w stomatologii ma niewielką dawkę promieniowania oraz dużą wartość diagnostyczną. Pozwala na wykrycie ognisk zapalnych oraz zmian chorobowych w obrębie kości szczęki już na etapie zanim pojawią się objawy odczuwalne dla pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoczęcie leczenia stomatologicznego i mniejsza ingerencja w organizm pacjenta.

Endopilot
Jest urządzenie łączące w sobie endometr, mikrosilnik endodontyczny , pistolet do wypełniania kanałów ciekła gutaperką i plugger. Dokładny pomiar długości kanału korzenia odbywa się znacznie szybciej niż do tej pory dzięki nowoczesnej i szybkiej technologii mikroprocesorowej. Szybka analiza sygnału pozwala określić długość kanału w trakcie leczenia. Kontrolowana prędkość i moment obrotowy silnika endo umożliwiają sprawne i bezpieczne opracowywanie kanałów korzeniowych. Backfill system wypełnienia płynną gutaperką służy do efektywnego i dokładnego wypełnienia trójwymiarowej, często nieregularnej przestrzeni kanałów korzeniowych. Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest nie tylko najnowocześniejszy sprzęt ale również doskonale przygotowani specjaliści w tak wąskiej dziecinie stomatologii jaka jest endodoncja.


Kamera wewnątrz-ustna
TRICAM CX560 CVR jest wielofunkcyjnym urządzeniem do obrazowania w stomatologii typu 3w1. Łączy wszelkie funkcje kamery wewnątrz-ustnej, czytnika (stomatologia skanera) klisz RTG i monitora LCD oraz funkcję zapisu wyświetlanych obrazów na kartach pamięci SD.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego